Спортната слава на кану-каяка

МЕДАЛИСТИ ОТ СВЕТОВНИ И ЕВРОПЕЙСКИ ПЪРВЕНСТВА

1. Борис Любенов

Бронзов медал от Световно първенство 1970 г. в Копенхаген – ІІІ място на С2 1000 м.

2. Сашко Илиев

1970 г. Световно първенство в Копенхаген

ІІІ място

С2 1000 м

3. Виктор Бойчев

1971 г. Световно първенство в Белград

ІІІ място

С2 500 м

 

ІІІ място

С2 1000 м

 

4. Феди Дамянов

1971 г. Световно първенство в Белград

ІІІ място

С2 500 м

 

ІІІ място

С2 1000 м

 

 

 

5. Иван Бурчин

 

 

 

1975 г. Световно първенство в Белград

ІІІ място

С2 10000 м

6. Борислав Ананиев

1975 г. Световно първенство в Белград

ІІІ място

С1 500 м

 

 

 

7. Стефан Илиев

1975 г. Световно първенство в Белград

ІІІ място

С2 10 000 м

8. Наташа Янакиева

1977 г. Световно първенство в София

І място

К4 500 м

1978 г. Световно първенство в Белград

ІІ място

К4 500 м

9. Роза Боянова

1977 г. Световно първенство в София

І място

К4 500 м

10. Мария Минчева

1977 г. Световно първенство в София

І място

К4 500 м

11. Величка Минчева

1977 г. Световно първенство в София

І място

К4 500 м

1978 г. Световно първенство в Белград

ІІ място

К4 500 м

12. Ваня Гешева

На 17 години прави своя дебют на Световното първенство в София. През 1977 г. и завоюва бронзов медал на двуместен каяк.

Тя достига своя епогей на Олимпийските игри в Сеул -1988 г.

1977 г. Световно първенство - София

ІІІ място

К2 500 м

1978 г. Световно първенство - Белград

ІІ място

К4 500 м

 

 

 

1983 г. Световно първенство – Тампере

ІІ място

К1 500 м

1986 г. Световно първенство - Монреал

І място

К1 500 м

 

ІІІ място

К2 500 м

13. Илиана Николова

1977 г. Световно първенство в София

ІІІ място

К2 500 м

1978 г. ДП - Белград

ІІ място

К4 500 м

14. Любомир Любенов

1978 г. става първият български състезател на кану - световен шампион в Белград.

20. Севдалин Илков

1981 г. Световно първенство в Нотингам

ІІІ място

С2 500 м

21. Матей Калпаков

1985 г. Световно първенство в Мехелен

ІІІ място

С2 10 000 м

 

22. Тошко Калпаков

1985 г. Световно първенство в Мехелен

ІІІ място

С2 10 000 м

23. Диана Палийска

1986 г. Световно първенство в Монреал

ІІІ място

К2 500 м

24. Николай Бухалов

Медалист е и от световно първенство за юноши.

1986 г. Световно първенство в Монреал

ІІІ място

С2 500 м

 

 

 

 

ІІІ място

С4 500 м

1989 г. Световно първенство в Пловдив

ІІІ място

С4 1000 м

1990 г. Световно първенство в Познан

ІІІ място

С1 500 м

 

ІІІ място

С4 1000 м

 

ІІІ място

С4 500 м

1991 г. Световно първенство в Париж

ІІ място

С1 500 м

 

ІІ място

С1 1000 м

 

ІІІ място

С4 1000 м

1993 г. Световно първенство в Копенхаген

І място

С1 500 м

1994 г. Световно първенство в Мексико сити

І място

С1 200 м

 

І място

С1 500 м

 

ІІ място

С1 1000 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

І място

С1 500 м

 

І място

С1 200 м

1997 г. Европейско първенство - Пловдив

І място

С1 500 м

 

ІІ място

С1 1000 м

2000 г. Европейско първенство - Познан

ІІІ място

С1 500 м

Носител на Световната купа кану - 1993, 1995

25. Мартин Маринов

1987 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІ място

С1 1000 м

 

 

 

1989 г. Световно първенство в Пловдив

ІІІ място

С1 500 м

 

 

 

1994 г. Световно първенство в Мексико сити

ІІІ място

С2 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С2 200 м

1997 г. Европейско първенство - Пловдив

ІІІ място

С4 500 м

26. Огняна Петкова

1987 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

К2 500 м

27. Иванка Муерова

1987 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

К2 500 м

29. Адриан Душев

1989 г. Световно първенство в Пловдив

ІІІ място

К4 500 м

 

 

 

1997 г. Европейско първенство - Пловдив

ІІІ място

К2 1000 м

1999 г. Европейско първенство – Загреб

ІІ място

К4 1000 м

 

ІІ място

К4 500 м

2000 г. Европейско първенство – Познан

ІІІ място

К4 1000 м

30. ПЕТЪР ГОДЕВ

1989 г. Световно първенство - Пловдив

ІІІ място

К4 500 м

31. НИКОЛАЙ ЙОРДАНОВ

1989 г. Световно първенство - Пловдив

ІІІ място

К4 500 м

32. ИВАН МАРИНОВ

1989 г. Световно първенство - Пловдив

ІІІ място

К4 500 м

33. ДЕЯН СЛАВОВ

1989 г. Световно първенство в Пловдив

ІІІ място

С4 1000 м

1990 г. Световно първенство в Познан

ІІІ място

С4 500 м

 

ІІІ място

С4 1000 м

1991 г. Световно първенство в Париж

ІІІ място

С4 1000 м

34. Христо Георгиев -

Роден на 03.03.1969 г. в с. Ръжево Конаре, Пловдивско.

Състезател на АФД – Тракия.

1989 г. СП - Пловдив

ІІІ място

С4 1000 м

35. ПАИСИЙ ЛЮБЕНОВ

1989 г. Световно първенство в Пловдив

ІІІ място

С4 1000 м

1990 г. Световно първенство в Познан

ІІІ място

С4 500 м

 

ІІІ място

С4 1000 м

1991 г. Световно първенство в Париж

ІІІ място

С4 1000 м

 

36. ТРАЙЧО ДРАГАНОВ

1990 г. Световно първенство в Познан

ІІІ място

С4 500 м

 

ІІІ място

С4 1000 м

1991 г. Световно първенство в Париж

ІІІ място

С4 1000 м

 

1994 г. Световно първенство в Мексико сити

ІІІ място

С2 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С2 200 м

1997 г. Европейско първенство – Пловдив

ІІІ място

С4 500 м

38. Румен Стоянов Николов

1993 г. Световно първенство в Рачице - Чехия (юноши)

І място

С2 500 м

 

І място

С4 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С4 500 м

1997 г. Европейско първенство – Пловдив

ІІІ място

С4 500 м

39. Атанас Василев Ангелов

1993 г. Световно първенство в Рачице –Чехия (юноши)

І място

С2 500 м

 

І място

С4 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С4 500 м

40. Димитър Иванов Атанасов

1993 г. Световно първенство в Рачице –Чехия (юноши)

І място

С4 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С4 500 м

1997 г. Европейско първенство - Пловдив

ІІІ място

С2 200 м

41. Станимир Иванов Атанасов

1993 г. Световно първенство в Рачице –Чехия (юноши)

І място

С4 500 м

1995 г. Световно първенство в Дуисбург

ІІІ място

С4 500 м

1997 г. Европейско първенство - Пловдив

ІІІ място

С2 200 м

2002 г. Европейско първенство - Сегед

ІІІ място

С1 1000 м

42. Милко Георгиев Казанов

 

 

 

1997 г. Европейско първенство – Пловдив

ІІІ място

К2 1000 м

1999 г. Европейско първенство – Загреб

ІІ място

К4 1000 м

 

ІІ място

К4 500 м

2000 г. Европейско първенство – Познан

ІІІ място

К4 1000 м

2002 г. Европейско първенство – Сегед

ІІІ място

К4 1000 м

2002 г. Световно първенство в Севиля

ІІІ място

К4 1000 м

43. Петър Христов Мерков

1993 г. на Световното първенство за юноши се класира на 5-о място на К2 1000 м. Неговата звезда изгрява през 1999 г. на Европейското първенство в Загреб, където става европейски шампион (1 златен и 2 бронзови медала).

1999 г. Европейско първенство – Загреб

І място

К1 500 м

 

ІІ място

К4 1000 м

 

ІІ място

К4 500 м

1999 г. Световно първенство в Милано

ІІ място

К1 500 м

2000 г. Европейско първенство – Познан

ІІ място

К1 1000 м

 

ІІІ място

К4 1000 м

 

 

 

 

ІІ място

К1 500 м

2002 г. Европейско първенство – Сегед

ІІ място

К1 500 м

 

ІІІ място

К4 1000 м

2002 г. Световното първенство в Севиля

ІІ място

К1 500 м

 

ІІІ място

К4 1000 м

44. Петар Сибинкич

1999 г. Европейско първенство – Загреб

ІІ място

К4 1000 м

 

ІІ място

К4 500 м

2000 г. Европейско първенство – Познан

ІІІ място

К4 1000 м

45. Иван Христов Христов

2002 г. Европейско първенство – Сегед

ІІІ място

К4 1000 м

2002 г. Световното първенство в Севиля

ІІІ място

К4 1000 м

46. Йордан Петров Йорданов

Световен юношески шампион на каяк.

1999 г. Световното първенство (юноши) в Загреб

І място

К2 500 м

 

ІІ място

К2 1000 м

2002 г. Европейско първенство – Сегед

ІІІ място

К4 1000 м

2002 г. Световното първенство в Севиля

ІІІ място

К4 1000 м

47. Георги Стоянов Николов

1997 г. Европейско първенство – Пловдив

ІІІ място

С4 500 м

48. Енчо Иванов Чалъков

1999 г. Световното първенство (юноши) - Загреб

І място

К2 500 м

 

ІІ място

К2 1000 м

49. Деян Искренов Георгиев

2002 г. Световното първенство (юноши) – Загреб

ІІ място

С1 1000 м

2004 г. Европейско първенство – Познан

ІІІ място

С1 1000 м

 

ІІ място

С1 500 м

50. Бонка Рангелова Пинджева

2002 г. Световното първенство в Севиля

ІІІ място

К2 200 м

2003 г. Световното първенство в Атланта

ІІ място

К2 500 м

51. Деляна Георгиева Дачева

2002 г. Световното първенство в Севиля

ІІІ място

К2 200 м

2003 г. Световното първенство в Атланта

ІІ място

К2 500 м

2004 г. Европейско първенство – Познан

ІІІ място

К2 1000 м

2005 г. Европейско първенство – Пловдив

ІІІ място

К1 500 м

52. Мирослав Кирчев

Балкански шампион на К1 500 м и за младежи до 23 години на К1 500 м.

2008 г. Европейско първенство – Сегед

К1 500 м

ІІ място

 

К1 1000 м

ІІ място

2010 г.- ЕП Русия- Москва-младежи  Мирослав Кирчев К1 1000м. 1-во място

2011г ЕП Загреб – юноши и девойки 1-во място С1 200м Боян Михайлов, C1 500 – 2-ро място.

53 2011г. Станилия Стаменова С1 200 м 3- то място  Световно първенство

2011г. К2 1000м Даниела Недева и Беренике Фалдум 2-ро място на Световно първенство.

54 .2012 г Беренике Фалдум - СП Маратон К1 3000м

2012г Станилия Стаменова –ЕП С1 – 200м - 1 -во място

2013г Мирослав Кирчев ЕП  младежи К1 1000м.1 -во място

2013г Станилия Стаменова ЕП Португалия С1 200м. 2-ро място

2014 г Мирослав Кирчев – ЕП К1 500м. – 3-то място

 

 

2014г Беренике Фалдум – ЕП  К1 5000м. – 3м. А.Финал

2014г Станилия Стаменова – ЕП  С1 200м – 1м А.Финал

2014г Мирослав Кирчев - СП  К1 1000м. – 2м – А.Финал

2014г Станилия Стаменова – СП  С1 200м. – 2м А Финал

2015г Станилия Стаменова - ЕП С1 200м 1-во място А Финал

2015г Станилия Стаменова - СП С1 200м 1-во място А Финал

2015г Ангел Кодинов  - СП юноши С1 1000м 3-то място А Финал

2015г Ангел Кодинов  - ЕП юноши С1 1000м 2-ро място А Финал

2015г Ангел Кодинов  - ЕП юноши С1 500м 2-ро място А Финал

2015г Ангел Кодинов  - ЕП юноши С1 200м 3-то място А Финал

2016г Станилия Стаменова - ЕП С1 200м 2-ро място А Финал

2016г Христо Реков и Велиян Бъчваров ЕП - Пловдив - младежи К2 500м 2-ро място